Porady tyczące wyboru barwy podkładu do twarzy

Porady dotyczące makijażu brwi

Makijaż brwi to dla ciebie nieznany teren  i sądzisz, że nigdy nie nauczysz się go prawidłowo robić?

Wim Hof

Miast od razu zakładać własną porażkę, rozpocznij próbować, bo to właśnie praktyka formuje mistrza. A ten rodzaj makijażu tylko na pierwszy rzut oka wygląda na nieprosty. W rzeczywistości, jak już opanujesz określone podstawy, będziesz potrafiła pomalować swoje brwi w ciągu ledwie kilku minut – i to nawet podczas podróży pociągiem do pracy.

Daruj sobie jednakże nieco czasu na te ćwiczenia. Jeśli dzierżysz pomadę albo cień do brwi po raz pierwszy w życiu, nie powinnaś raczej robić sobie nimi makijażu, jeśli za kilka minut musisz wyjść do pracy bądź na zakupy. Wyselekcjonuj sobie wolny dzień w tygodniu i to właśnie wtedy usiądź na spokojnie przed lustrem i sprawdź, jakie wrażenie robią twoje brwi, jeżeli są pomalowane. Musisz wyuczyć się zaznaczać ich naturalny kontur i ogólny wygląd. Jeśli uda ci się odpowiednio pomalować brwi, kształt twojej twarzy z razu ulegnie poprawie, a spojrzenie nabierze wyrazistej głębi.

Istnieją różne kosmetyki do brwi – m.in. pomady, kredki czy żele – ale nim rozpoczniesz kupowanie i próbowanie tych wszystkich wyrobów, powinnaś sięgnąć raczej po podstawowe akcesorium, jakim jest zwyczajna prosta szczoteczka do brwi. Rozpocznij ją po prostu ujarzmiać. Na malowanie przyjdzie jeszcze czas, a na początku spróbuj zaprzyjaźnić się ze swoimi brwiami i zacznij je każdego dnia czesać. Możesz również nakładać na nie małą ilość specjalnego żelu lub pospolitej wazeliny i dopiero wówczas zaczesywać je w kierunku ucha. Włoski, które występują od wewnętrznej strony oka, spróbuj natomiast kierować ku górze. Dzięki temu zyskają one bardziej naturalny wygląd.

Technik malowania brwi jest natomiast tak wiele. Ciężko stwierdzić, jaka z nich byłaby dla ciebie najlepsza. Musisz je – niekoniecznie wszystkie, po prostu przetestować na sobie i stwierdzić, która technika jest dla ciebie najodpowiedniejsza. Przetestuj również rozmaite kosmetyki do brwi i nie ograniczaj się jedynie do tradycyjnej kredki. Przypuszczalnie dużo fajniejszy efekt osiągniesz w momencie, jak pokryjesz brwi pomadą o ciemniejszej barwie.

Wybór barwy podkładu. Chcąc otrzymać jak najbardziej naturalny rezultat, należy szczególną wagę przyłożyć do doboru trafnego odcienia fluidu. Zobaczmy, jakie mamy opcje do wyboru.  Potem zastosujmy się do poniższych rad, by sięgnąć po artykuł, który odpowiednio zadziała na naszą urodę.

Nim jednakże rozpoczniemy swoje łowy, przyjrzyjmy się raz jeszcze swojej cerze i spróbujmy samemu określić jej ogólny typ. Wyróżniamy trzy zasadnicze rodzaje skóry. Są to:cera sucha, tłusta i mieszana. Istnieją specjalne podkłady do twarzy dostosowujące się do każdej z nich, ale zanim po któryś z nich sięgniemy, nieodzownie przedtem sprawdźmy jego kolor. Kolorowe kosmetyki występują niejednokrotnie w różnych tonacjach. Przeważnie jest ich kilka bądź kilkanaście do wyboru, dlatego każdej barwie musimy przyjrzeć się z bliska, a potem wybrać trzy takie odcienie, które według nas będą najbardziej zbliżone do naszej naturalnej skóry. Następnie powinnaś wypróbować wybrany podkład do twarzy. Uważaj jednakże na to, gdzie go aplikujesz. Nie powinnaś go sprawdzać na skórze dłoni. Gdy wszelako już musimy to zrobić, bowiem udałyśmy się do drogerii w pełnym makijażu i nie chcemy go z siebie zmywać, pamiętajmy, ażeby podkład do twarzy nałożyć na zewnętrzną część ręki. Nader dobrze jest weryfikować podkład przez nałożenie go na linię żuchwy. Wtedy sprawdzimy, czy zgrywa się on z kolorem szyi. Bo wbrew pozorom barwy podkładu nie dopasowujemy do koloru twarzy. Jest to istotny błąd.

Istnieją także pewne bardziej specjalistyczne podkłady do twarzy, które za sprawą swoich nietypowych odcieni kolorystycznych mogą skutecznie radzić sobie z ukrywaniem małych i dużych przebarwień. Na ogół są one w tonacji żółtej. Świetnie kryją zaczerwienienia i inne przebarwienia. Gdy takich niedoskonałości mamy niemało na twarzy, unikajmy podkładów o różowym zabarwieniu, ponieważ one jedynie wyeksponują defekty naszej skóry.